Wróć do Aktualności

Microfoam

Dzięki swoim właściwościom, w tym przede wszystkim wysokiej elastyczności oraz możliwości wielokierunkowego rozciągania, znajduje on niezwykle szerokie zastosowanie zarówno w różnych obszarach medycyny, jak również w kosmetologii. Microfoam™ marki 3M™ to niejałowy, piankowy przylepiec chirurgiczny jednorazowego użytku.

Najważniejsze właściwości piankowego przylepca chirurgicznego Microfoam™ od 3M™

Jest on przede wszystkim bardzo elastyczny i rozciągliwy, dzięki czemu dopasowuje się do kształtów ciała, także na wysokości stawów czy też w przypadku wystąpienia obrzęków. Poza tym wykazuje odpowiednią adhezję, a ponieważ jest hypoalergiczny i nie zawiera lateksu po przyklejeniu nie podrażnia skóry pacjenta. Zastosowanie pianki sprawia ponadto, że przylepiec chirurgiczny Microfoam™ jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku i może amortyzować ewentualne urazy. Istotną cechą tego plastra jest ponadto jego wodoodporność.

Możliwe zastosowanie piankowego przylepca chirurgicznego Microfoam™

Podstawowym obszarem zastosowania plastra marki 3M™ jest oczywiście zabezpieczenie opatrunków, w tym przede wszystkich tych, które zakładane są w miejscach ruchomych lub też takich, gdzie z czasem może dość do pojawienia się bądź powiększenia istniejącego już obrzęku bądź krwiaka. Przylepiec chirurgiczny Microfoam™ może być wykorzystywany ponadto do aplikacji kompresyjnych oraz kontroli istniejących obrzęków. W medycynie stosować można go więc m.in. przy zabiegach ortopedycznych oraz operacjach chirurgicznych, w tym tych z zakresu chirurgii naczyniowej, torakochirurgii czy też chirurgii jamy brzusznej.

W kosmetologii wysoce elastyczne, wodoodporne plastry marki 3M™ wykonane z pianki sprawdzić mogą się np. podczas zabiegów przedłużania rzęs. Zastosowanie znajdują również pełniąc funkcję płatków kolagenowych lub żelowych.

Pozdrawiamy:

Dział Handlowy Trans-Med Medical

Może spodobają Ci się również...

Pozostałe artykuły

Zostaw komentarz