Wróć do Aktualności

Tegaderm CHG

Dializoterapia, leczenie żywieniowe, a w niektórych przypadkach także podawanie leków oraz płynów infuzyjnych wiąże się z koniecznością zastosowania u pacjenta cewnika naczyniowego. Ponieważ tego typu wkłucie funkcjonuje w żyle najczęściej kilka tygodni, a niekiedy nawet kilka miesięcy szczególnie istotne pozostaje zapobieganie wszelkim infekcjom i zakażeniom. Miejsce, gdzie wprowadzony został do żyły pacjenta cewnik, należy więc odpowiednio odizolować od środowiska zewnętrznego. To właśnie na tym etapie zastosowanie może znaleźć dostępny w naszej ofercie poliuretanowy opatrunek bakteriobójczy Tegaderm™ CHG z glukonianem chlorheksydyny marki 3M™.

Bariera ochronna nawet na 7 dni

Z przeprowadzonych badań in vitro wynika, że hydrożel z antyseptykiem zawarty w opatrunkach 3M™ Tegaderm™ CHG wykazuje działania bójcze zarówno wobec różnych bakterii gram-dodatnich oraz gram-ujemnych, jak również wobec drożdży, a także innych organizmów mogących przyczynić się do rozwoju odcewnikowego zakażenia krwi, bakteryjnej lub grzybiczej kolonizacji czy innego rodzaju infekcji. Jednocześnie może on zakrywać, a tym samym zabezpieczać miejsce cewnikowania, wkłucia krótkiej kaniuli obwodowej lub wprowadzenia innego urządzenia przezskórnego aż do 7 dni. W tym czasie hydrożel nie traci swoich właściwości mimo możliwości wchłonięcia nawet do 8 razy więcej płynu fizjologicznego oraz do 3 razy więcej krwi niż sam waży.

Opatrunek Tegaderm™ CHG marki 3M™ – pozostałe właściwości

Ochrona miejsca wkłucia przed zanieczyszczeniem z zewnątrz jest oczywiście kluczowym aspektem. Uwadze personelu medycznego nie ujdzie jednak także sama budowa opatrunków Tegaderm™ CHG od 3M™. Są one przezroczyste, co ma ułatwiać późniejszą kontrolę miejsca wkłucia, a ich kształt zaprojektowany został z myślą o minimalizowaniu ruchu oraz przemieszczania cewnika, kaniuli czy innego urządzenia przezskórnego. Aby opatrunki bakteriobójcze 3M™ Tegaderm™ CHG nie sklejały się w trakcie aplikacji, a także nie przyklejały się do rękawiczek osoby aplikującej zastosowano w nich również dodatkową ramkę oraz dwa aplikatory. Na wygodę stosowania wpływa również metka do zapisywania daty założenia przylepca.

Pozdrawiamy:

Dział Handlowy Trans-Med Medical

Może spodobają Ci się również...

Pozostałe artykuły

Zostaw komentarz